Tillbehör & utrustning

Tillbehör & utrustning

Vi har kompletta skyddslösningar med overaller, handskar och masker. Slipmaterial som rondeller, ark, smal- och bredband och mycket mer. Sprututrustningar som sprutpistoler, pumpar, tryckfat, kompressorer och reservdelar. Allt från mindre elpumpar till större 2K-anläggningar. Vi har även det mesta inom maskering och övrigt förbrukningsmaterial.

Denna katalog innehåller ett mindre urval av Stillströms Industrifärgs lagerförda sortiment och gör det enklare för dig som kund att hitta bland våra tillbehör. Alla varor är märkta med artikelnummer, beskrivning, leveransförpackning och enhet – allt du behöver för att snabbt och lätt kunna göra din beställning!

Kontakt

Manfred Strobl

Stockholm

+46 8 587 480 05        
manfred@stillstroms.se

Jonas Magnusson

Linköping

+46 13 460 66 12        
jonas.magnusson@stillstroms.se

Soroush Zohoori

Stockholm

+46 8 587 480 06        
soroush.zohoori@stillstroms.se

Tobias Björkström

Stockholm

+46 8 587 480 07        
tobias.bjorkstrom@stillstroms.se

Martin Frisk

Stockholm, Eskilstuna

+46 16 540 46 06        
martin.frisk@stillstroms.se

Lasse Carlsson

Stockholm

+46 708 355 486        
lasse@etuna.stillstroms.se

Anders Eklöf

Linköping

+46 13 234 432        +46 702 559 093
anders@stillstroms.se

Peter Gustavsson

Eskilstuna,Linköping,Stockholm

+46 706 478 430        
peter@etuna.stillstroms.se